Türkiye’nin en sevilen markası olmak istiyoruz

Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung, Türkiye operasyonlarının çok başarılı olduğuna işaret ederek, “Ancak asıl hedefimiz en sevilen marka olmak” dedi

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung bu yıl dünya piyasalarında satışa çıkacak yeni nesil ürünlerinin tanıtımını gerçekleştirdi. İspanya’nın Malaga kentinde gerçekleştirilen MENA (Ortadoğu ve Kuzey Afrika) Forum etkinliğinde tanıtılan ürünler arasında özellikle cep telefonları, tablet PC’ler, fotoğraf makineleri ve yeni nesil kavisli televizyonlar dikkatleri çekti. Etkinlik esnasında açıklamalarda bulunan Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung Türkiye tüketici teknolojileri sektöründeki başarılarının sürdürmek istediklerini belirterek, “Amacımız sadece satış rakamlarınızı artırmak değil. Biz Türkiye’nin en çok sevilen markası olmak istiyoruz” dedi.

GÖZÜMÜZ TÜRKİYE’DE

Türkiye’de tüketicilerin yeni teknolojileri kullanma konusunda dünyanın bir çok ülkesine kıyasla çok daha istekli olduğuna işaret eden Joung, “Bu gerçek genel merkezin de gözünden kaçmadı. Bu nedenle yeni ürünler önce Türkiye, Japonya ve Güney Kore gibi ülkelerde satışa çıkıyor. Daha sonra tüm dünyaya yayılıyor” dedi. Türkiye’de taksitlendirmelere getirilen sınırlamaya da değinen Joung bunun sektörü etkileyeceğini ancak şirket olarak alacakları önlemlerle bu etkiyi son kullanıcıya yansıtmamak için ellerinden geleni yapacaklarının altını çizdi.