‘Türkiye uygulamaları Audi’ye örnek oldu’

Audi Türkiye’nin elde ettiği başarıların genel merkezin bulunduğu Almanya’dan da dikkatle izlendiğini belirten Audi Türkiye Genel Müdürü Bottaro, “uygulamalarımız diğer ülkelere örnek oldu” dedi

Audi Türkiye Genel Müdürü Giovanni Gino Bottaro yaptığı açıklamada 10 yıl önce Audi Türkiye satışlarının bin adet seviyesindeyken bu rakamın geçen sene 13 bin 700’e yükseldiğine işaret ederek bunun sadece ürünün kendisiyle değil aynı zamanda satış sonrası hizmetleriyle de ilgili olduğunu söyledi. Audi Türkiye’nin toplam satışlarda kendisiyle aynı satış bölgesinde bulunan Yunanistan, İspanya, İtalya ve Portekiz gibi ülkeleri büyük bir farkla geride bıraktığını belirten Bottaro bu başarının Almanya’da bulunan genel merkezin de gözünden kaçmadığını söyledi.

 

‘CEO ÇOK BEĞENDİ’

 

Bottaro, Türkiye’de hayata geçirdikleri çok sayıda uygulamaların Audi’nin küresel operasyonlarında da örnek alınmaya başladığına işarete ederek, “Audi Türkiye olarak yürürlüğe koyduğumuz ürün ve hizmetlerimize yönelik bir dizi uygulamamızı Audi yönetim kurulu ve başkanına bizzat ilettik. Bu uygulamalar o kadar ilgi gördü ki projelerimiz diğer ülkelerde de uygulanmaya başlandı” dedi. Türkiye’de üst sınıf araçlara olan talebin hızla arttığını da vurgulayan Bottaro bu segmente olan talebin son 10 yıl ortalaması yüzde 2 seviyesindeyken bu rakamın ekim ayı itibariyle yüzde 9.5’e çıktığını söyledi. AB’de yaşanan ekonomik krizle birlikte Türkiye ile Avrupa’nın otomobil pazarı bakımından gelişmiş ülkeleri ile arasındaki fark kapandığını da vurgulayan Bottaro, Türkiye otomobil pazarında çok sert inişli çıkışlı bir seyir yerine son 4-5 yılda olduğu gibi orta hızlı ama sürdürülebilir bir büyümeyi tercih ettiğini vurguladı.

 

Sedan konforuyla cabrio keyfi birleşti

 

Audi yeni A3 Cabrio ve S3 modellerinin tanıtımını yaptı. Yeni A3 Cabrio geniş kasasıyla sedan konforu sağlarken yeni S3 modeli yüksek performansıyla dikkat çekti

 

Limuzin kasa baz alınarak tasarlanan yeni A3 Cabrio önceki versiyonuna kıyasla 21 cm daha uzun bir gövdeye sahip. Bu uzunluk hem iç kısım hem de bagajda fazladan hareket alanı anlamına geliyor. 280 litrelik hacmiyle önceki modele kıyasla fazladan 65 litrelik ek bagaj alanına sahip A3 Cabrio’nun çatısı kapandığında bu rakam 320 litreye kadar çıkıyor. Çatının açılması ise toplam 18 saniye sürüyor. Hareket halinde saatte en çok 50 km hızla giderken çatı açılıp kapanabiliyor. Çatının açılmasıyla birlikte koltuk ısıtması devreye giriyor. Ayrıca koltuk kafalıklarının hemen altında yer alan klima çıkışıyla doğrudan sürücünün ensesine üflenen sıcak hava sürüş keyfini artırıyor. Açık çatıya rağmen fazla rüzgâr istenmemesi halinde ise yan camların tamamen kapanması ve arka bölümdeki rüzgâr kesicinin açılması yeterli oluyor. Gerek benzinli ve gerekse dizel motorların oldukça sessiz çalışması ise açık çatıyla sürüş esnasında motor sesi yerine rüzgârın sesini dinleme fırsatı veriyor. 2014’ün bahar aylarında Türkiye’ye gelmesi beklenen A3 Cabrio, 1.4 TFSI 140 PS benzinli ve 1.6 litre 110 PS dizel motor seçenekleriyle satışa sunulacak. A3’ün sportif modeli olan S3 sedan ise 2.0 litre TFSI 280 PS ile yollara çıkacak. Almanya’da 31 bin 950 Euro’dan başlayan fiyatlarla satılacak araçların Türkiye satış bedelleri ise önümüzdeki haftalarda belli olacak.

 

 

A3 1.4 Cabrio TFSI’ın

şehir içi tüketimi 6.1 litre

 

Motor hacmi:          1.4 TFSI

Yatık türü:    Benzin

Beygir gücü: 140

Tork / devir aralığı: 250/ 1500-300

Azami hız:   218 km/h

0-100 km/h:  9.1 sn.

Tüketim (L. /100 km)

Şehir içi/dışı/ toplam: 6.1/4.3/5

Depo hacmi: 50 litre